ROK 2017 W SRH AA7

Przed nami rok 2017. Rok, który dla naszego stowarzyszenia jest wyjątkowy, bowiem obchodzimy w jego czasie 15-lecie istnienia. Najbliższe dwanaście miesięcy będzie też czasem ciekawych wyjazdów, realizacji kilku zaplanowanych projektów (o których będziemy systematycznie informowali) jak również kilku innych nowości, które chcemy wprowadzić do naszego funkcjonowania. Nie zabraknie nas oczywiście na krajowych i zagranicznych inscenizacjach, a rozwijana z historycznymi środowiskami współpraca, być może zaowocuje pewnymi nowymi przedsięwzięciami, w których organizację lub daleko idącą pomoc, będziemy mogli się zaangażować.
Rok 2017 to także czas, w którym chcemy znacząco podnieść jakość (historyczną i mundurową) prezentowanych przez naszych członków sylwetek oraz zakończyć prace nad kilkoma projektami związanymi z naszym wyposażeniem. W kolejce czekają już nowe pomysły, a dzięki napływowi nowych osób, będą mogły być systematycznie realizowane.
Zapraszamy przy tej okazji wszystkich zainteresowanych rekonstrukcją historyczną do wstąpienia w nasze szeregi. Nasze drzwi są otwarte nie tylko na osoby stawiające pierwsze kroki w „doświadczaniu historii na żywo”, ale też rekonstruktorów ze stażem, którzy z różnych przyczyn chcą zmienić swoje rekonstrukcyjne środowisko.

SLIDER

Biorąc zaś pod uwagę fakt, że jest to nasz pierwszy wpis w Nowym Roku, chcemy życzyć wszystkim naszym znajomym (krajowym i zagranicznym) realizacji planów i osiągnięcia zakładanych celów. Mamy nadzieję, że nie raz będziemy mogli się spotkać na różnego rodzaju historycznych wydarzeniach i nie jedno przy ich okazji zaprezentować. Okazji tych, mamy nadzieję, nie zabraknie. Serdecznie pozdrawiamy :-).


Poniżej prezentujemy wstępny kalendarz naszych aktywności, który obejmuje pierwsze pół roku:

20-22.01.2017 – Front Zachodni 1944/45 (Leśna Huta) – Impreza w postaci gry terenowej, którą zorganizowała GRH 2nd Armored Division „Hell on Wheels”. Relacja z tego wyjazdu już niebawem na naszej stronie.

04.03.2017 – Walne Zebranie Stowarzyszenia AA7 – Podsumowanie roku i dwuletniej kadencji obecnego zarządu, wybory nowych władz, szerokie omówienie planów na ten rok.

07-11.04.2017 – Stowarzyszeniowy wyjazd do Normandii – pierwsza część obchodów 15-lecia stowarzyszenia. Pierwsza, bowiem drugą chcemy zorganizować wczesną jesienią w Polsce.

03-04.06.2017 – Bitwa o Fordon III edycja pod roboczą nazwą „Maczuga” – dwie bitwy osadzone w realiach walk prowadzonych przez polskich żołnierzy w Normandii i Belgii.

15-18.06.2017 – Łabiszyńskie Spotkania z Historią VI edycja pt. „Gen. Maczek” – trzy bitwy, kilka tzw. mini pokazów i gra nocna.

Plan na II połowę roku zamieścimy niebawem.

20161112-1316 DSC3601

SRH AA7 – Kłanino, listopad 2016. „Projekt Kurlandia 1944/45”; fot. Nixon.