OFERTA STOWARZYSZENIA REKONSTRUKCJI HISTORYCZNEJ AA7

Plakat_Labiszyn_3_A4_tłoOferta, którą może przedłożyć nasze stowarzyszenie, dotyczy bardzo wielu obszarów związanych z historią i współtworzeniem przedsięwzięć o historycznym charakterze. Mamy także spore doświadczenie w pracy na planie filmowym, dysponując równocześnie szeroką wiedzą historyczną i pokaźnymi zasobami sprzętowymi.
Dzięki realizowaniu (w ramach stowarzyszenia) kilku projektów rekonstrukcyjnych, mamy możliwość zaprezentowania zróżnicowanej gamy mundurów (w wersji letniej i zimowej), a do tego dość dokładnie odwzorować specyfikę działań na określonych teatrach wojny (front wschodni, zachodni, południowy) plus charakterystykę, która ilustruje określone formacje wojskowe.
Współpracując z wieloma instytucjami (muzeami, szkołami), władzami na szczeblu samorządowym, wojewódzkim czy krajowym, poznaliśmy nie tylko złożoność funkcjonowania w bardzo rozbudowanych strukturach organizacyjnych, ale też realizowania w ich otoczeniu (i z ich pomocą) najróżniejszych projektów historycznych.

Przez kilkanaście lat funkcjonowania w środowisku rekonstrukcyjnym, nawiązaliśmy też wiele bardzo cennych kontaktów z krajowymi i zagranicznymi stowarzyszeniami/grupami rekonstrukcji historycznej. Oznacza to, iż realizując cele statutowe, staramy się prowadzić działalność nie tylko w kraju, ale wychodzić z nią także poza granice. Korzystamy przy tym z wiedzy i pomocy naszych partnerów, dzieląc się jednocześnie własnymi doświadczeniami i pomysłami.
Ta dobrze pojmowana współpraca pozwala na systematyczne podnoszenie tzw. „jakości rekonstrukcyjnej”, sprzyjając tym samym wzmacnianiu przekazu, który adresujemy do widzów podczas inscenizacji historycznych. Od lat współpracujemy również z firmami zapewniającymi tzw. środki pola bitwy (pirotechnikę oraz broń salutacyjną).
Dzięki tej współpracy, która dla pokazania realiów pola bitwy jest nieodzowna, płaszczyzna naszego wieloletniego kontaktu, wykroczyła poza standardowo pojmowane relacje (które zaczynają się i kończą na wykonaniu usługi). Wspólnie planujemy rozmiary inscenizacji historycznych, już na etapie planowania omawiamy kwestie bezpieczeństwa czy sugerujemy rozwiązania, które mogą podnieść jakość przekazu adresowanego do widzów.


SRH AA7 podczas „Strefy Militarnej” w Gostyniu/Piaskach, Lipiec 2012.

Wszystko to sprawia, że jesteśmy wiarygodnym i doświadczonym partnerem. Mamy bogate doświadczenie, a projekty, które tworzymy lub współtworzymy, charakteryzują się wysoką jakością i bardzo pozytywnymi opiniami. We wszystko co robimy, wkładamy obok doświadczenia, dużo pozytywnej energii i pasji. Jesteśmy jednocześnie otwarci na szereg sugestii i spostrzeżeń. Każdą z nich przemyślimy weźmiemy pod uwagę.

A zatem, Szanowny Czytelniku, jeśli:
– szukasz statystów do filmu (osadzonego w realiach wojennych) lub chciałbyś zasięgnąć jakiejś opinii w tym obszarze, poszukujesz odpowiedzi na pytania związane z zagadnieniami mundurowymi, sprzętowymi lub dotyczącymi realiów pola bitwy, pisz śmiało;
– realizujesz program dokumentalny, a zastanawiasz się nad uwzględnieniem w nim materiałów realizowanych współcześnie przy udziale rekonstruktorów, również czekamy na Twoje pytania;
– myślisz o tym, aby zorganizować na swoim terenie imprezę historyczną (inscenizację z okresu II Wojny Światowej), a nie bardzo wiesz od czego zacząć, czekamy na Twój kontakt;
– chcesz przeprowadzić jakiś projekt edukacyjny, myślisz o wzbogaceniu jakichś uroczystości lub chcesz zaproponować jakieś inne ciekawe przedsięwzięcie, jesteśmy otwarci na Twoje pytania;
– potrzebujesz konsultacji historycznych do książek lub artykułów, szukasz może materiału zdjęciowego lub chciałbyś przeprowadzić sesję zdjęciową na potrzeby swoich wydawnictw, nie czekaj. Napisz wiadomość;

Na każdego z maili postaramy się odpowiedzieć, zaś każdą ze złożonych propozycji, dość gruntownie przemyślimy.
Jeśli będziemy w stanie ją zrealizować (i przeprowadzić), możesz liczyć na naszą pomoc, jeśli nie, postaramy się zarekomendować te stowarzyszenia/grupy/osoby/instytucje, które będą mogły stanowić dla Ciebie wsparcie i być może pomogą w realizacji planów.

Pozdrawiamy i zapraszamy do kontaktu na adres: sztab@abteilung7.org

Możesz też wysłać wiadomość poprzez nasz profil na FB: SRH AA7
A jeśli chcesz zobaczyć jak wyglądają przedsięwzięcia w które się angażujemy, odwiedź nasz kanał YT: SRH AA7

Wołyń_2

SRH AA7, Wrzesień 2014. Na planie filmowym, Foto Kola.