MATERIAŁY FILMOWE SRH AA7

13506044729396487876Najlepszą ilustracją tego co robimy i co powoduje, że możemy liczyć na duże zainteresowanie naszymi projektami, są materiały filmowe. Nie bez znaczenia są też zdjęcia (szczególnie te, które są wykonywane metodami tradycyjnymi, czyli analogowe) czy artykuły prasowe, które opisują wydarzenia rekonstrukcyjne z naszym (choć nie tylko) udziałem.
Jeśli dodamy do tego komentarze, które pojawią się w Internecie czy nieco szersze opisy na blogach, FB czy różnego rodzaju forach, to ślad prowadzonej przez nas działalności jest zdecydowanie większy i znacznie lepiej widoczny.

I o ile każda z form ilustrujących realizowane przez nas cele statutowe, jest ważna i szczególnie pożądana, o tyle materiały filmowe, które realizujemy (samodzielnie lub we współpracy z innymi, a także z naszym udziałem) najlepiej oddają wszystko to, co składa się na naszą działalność czy znacznie szerzej – na całą rekonstrukcję historyczną. Nasze początki dotyczące realizacji filmowej sięgają roku 2003. Wówczas jeszcze w ramach projektu „Guardia Film”, który przez kilka następnych lat stanowił główne źródło „informacji filmowej” o tym, co robimy, czym się zajmujemy i w czym bierzemy udział.

Rozwój techniki filmowej (nowy sprzęt, nowe oprogramowanie) i chęć skorzystania z doświadczeń osób od lat pracujących przy filmie i reportażu spowodował, że postanowiliśmy nawiązać też współpracę z filmowcami spoza naszego kręgu.
Co jednak ważne, dość szybko zawiązaliśmy na tym polu sympatyczny, serdeczny i bardzo owocny kontakt. Dzięki temu, filmy powstające z naszym udziałem czy z naszej inspiracji, dość szybko zaczęły zyskiwać wielu widzów.
Twórcy tych materiałów stopniowo wzbogacali je o nowe efekty, dodawali wiele nowinek, oddając tym produkcjom swoje doświadczenie, umiejętności i mnóstwo pomysłów.

Efekty tych działań i żmudnej montażowej pracy, można znaleźć na naszym kanale YT: SRH AA7
Polecamy przy tym wizytę na kanałach naszych filmowych twórców:  STUDIO VISIONER oraz  DOKUMAN.PL
Są tam nie tylko filmy powstające przy okazji inscenizacji historycznych, ale też reportaże, zapowiedzi i relacje z szeregu innych historycznych projektów.

Wiele ciekawych materiałów ilustrujących wydarzenia rekonstrukcyjne (także z naszym udziałem) można znaleźć też na kanale:  FUDEX FILM
Rekomendujemy też odwiedziny na kanale zagranicznego realizatora, poznanego podczas wizyty w Ardenach (w roku 2012 i 2014):  SYNTHESIS PRODUCTION

Poniżej zaś prezentujemy kilka wybranych filmów z naszego kanału.
Poniższe trzy są zrealizowane i zmontowane przez: Przemka Budzicha (dokuman.pl) oraz Krzysztofa Bogacza (visioner.eu).


Kolejne filmy są autorstwa naszych członków. Odpowiednio Sebastiana, Kaesa i Nixona.