logo-hmra-03Stowarzyszenie  „Historical Military Remember Association” (w skrócie H.M.R.A.) powstało z połączenia dwóch historycznych nurtów: zbierania i przywracania do sprawności wojskowych artefaktów (głównie pojazdów) oraz rekonstrukcji historycznej. Początki tej organizacji sięgają roku 2009. Grupa przyjaciół od lat pasjonujących się historią i zgłębiająca jej poszczególne wydarzenia, postanowiła połączyć się, aby utworzyć stowarzyszenie mające na celu dwie główne osie działalności: rekonstrukcję historyczną z okresu II wojny światowej oraz przywrócenie sprawności pojazdom wojskowym z tego samego okresu.
Ta synergia służy dwóm głównym celom. Po pierwsze – chodzi o możliwość dostarczenia wysokiej jakości artefaktów, eksponatów (pojazdów) przez stowarzyszenie i zaprzyjaźnionych z nim kolekcjonerów. Po drugie – zaprezentowanie rekonstrukcyjnych oddziałów historycznych ukazujących strony konfliktu z okresu II wojny światowej.
Dzięki będącym w posiadaniu (i zasięgu) H.M.R.A. pojazdom, a także rozbudowanemu pionowi rekonstrukcyjnemu (z sekcjami: amerykańską, niemiecką oraz belgijską z cywilami i bojownikami ruchu oporu) stowarzyszenie H.M.R.A. stanowi bardzo dużą siłę międzynarodowym środowisku rekonstrukcji historycznej.


home_logo-2Stowarzyszenie „Ardennes Memories” powstało w 2009 roku z okazji zbliżającej się 65. rocznicy walk w Ardenach (z grudnia 1944 roku). Jego celem było przywrócenie pamięci o wydarzeniach z przełomu 1944 i 1945 roku oraz nadanie im odpowiedniej rangi. Stowarzyszenie miało też skoordynować dotychczas prowadzone działania mające na celu upamiętnienie walk z w/w okresu. Inicjatorami, stojącymi za powołaniem stowarzyszenia byli pułkownik Arnold De Beir, dowódca wojskowy prowincji Luksemburg i historyk François-Xavier Jordens. Ich współpraca i wspólne działania podejmowane razem z innymi stowarzyszeniami, lokalnymi władzami oraz kolekcjonerami sprzętu wojskowego zaowocowały  cennymi inicjatywami. Pierwszą z nich były obchody z roku 2009. Dzięki działalności „Ardennes Memories” w wydarzeniu tym wzięło udział blisko 75 000 tysięcy gości, blisko 1.700 rekonstruktorów i prawie 600 pojazdów.


Rowery Zabytkowe Zabrze – „Radfahrtruppe”13882092_1820188658249362_7175497709838561311_n zajmuje się rekonstrukcją historyczną rożnych sylwetek  (m.in. niemieckich jednostek rowerowych, Policji Województwa Śląskiego z lat 1922-1939 i ludności cywilnej z lat 1930-1940) uczestnicząc tym samym w licznych imprezach militarnych i historycznych, projektach filmowych na terenie całego kraju.
Na chwilę obecną posiadamy 8 rowerów z pierwszej połowy XX wieku w tym rowery wojskowe  i cywilne.
Podejmujemy wyzwania, rozwijamy się prężnie i
chętnie angażujemy się w nowe projekty. Jesteśmy doceniani przez liczne muzea na Śląsku w tym przez Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.
(powyższy tekst pochodzi z strony Rowerów Zabytkowych Zabrze)


Studio filmowe Visioner działa na rynku od 2007r. Rozpoczynaliśmy od pracy z kamerami reportażowymi DV. Aby zadbać o najwyższą jakość naszych produkcji, stale inwestujemy w sprzęt i obecnie możemy poszczycić się kamerami cyfrowymi HDV Sony EX-3 oraz DSLR: Canon 7D. Potwierdzeniem najlepszej jakości naszych produkcji oraz udanej współpracy są: zaufanie naszych stałych klientów oraz dziesiątki pozytywnych referencji. Naszymi klientami są zarówno międzynarodowe korporacje, duże firmy rodzime, urzędy jak również małe przedsiębiorstwa i rodzinne biznesy.
Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie. Nasz park maszynowy: kamery Sony FS5 i Canon C100 oraz DSLR: Canon 5D. Przy montażu i grafice pracujemy na profesjonalnym oprogramowaniu: Adobe Premiere, After Effects i Cinema 4D. Tym, co nas wyróżnia, jest zamiłowanie do pracy, którą wykonujemy. Studio Visioner to: pasja, zawsze dobre pomysły i solidny warsztat: profesjonalne kamery reportażowe i filmowe, studio nagrań i profesjonalne oświetlenie, muzyka stworzona przez naszych kompozytorów specjalnie dla Twojej produkcji.
Oprogramowanie do montażu i grafiki: Adobe Premiere, After Effects, Cinema 4D


dokuman Wywiady z Nieśmiertelnym – Dokuman. W naszej pamięci Weterani mogą być nieśmiertelni. Wiele wspomnień, faktów, przeżyć, wiele emocji znajdziecie właśnie tutaj. Nazywam się Przemek Budzich i z pasji zajmuję się historią Polskich Żołnierzy z czasów drugiej wojny światowej. Zbieram wspomnienia aby nie zostały zapomniane. Jak pisał Cornelius Ryan: „Nie opowiadam o wojnie, ale o odwadze Człowieka”. Przyjmijcie życzliwie „Wywiad z Nieśmiertelnym”, wywiad z Bohaterem, który za Polskę przelewał krew. O tej ofierze nie wolno nam nigdy zapomnieć. Dokuman to jeden człowiek. Jestem dziennikarzem telewizyjnym, a w każdej wolnej chwili zajmuję się historią drugiej wojny światowej. Odwiedzam pola bitew, cmentarze, szukam miejsc zapomnianych, które często okazują się niezwykle cenne z punktu widzenia naszej historii. Najważniejszym elementem mojej pracy są jednak spotkania z Weteranami. Te chwile cenię sobie najbardziej. Na stronie dokuman.eu znajdziecie materiały o szerokiej tematyce. Są tu reportaże z uroczystości, są także filmy dokumentujące eksploracje, są biografie i epitafia, w końcu są tu także wywiady.


flv_FilmFlyFilm-Studio specjalizuje się w produkcji dynamicznych filmów profesjonalnym sprzętem filmowym. Swoje usługi opieramy na sporym doświadczeniu w dziedzinie dronów i branży filmowej. Kompleksowo realizujemy filmy dla każdej branży. Świadczymy również usługi jako podwykonawcy zdjęć z drona dla zewnętrznych projektów innych firm.
FlyFilm-Studio oferuje również dokumentację rożnych wydarzeń kulturalnych, imprez okolicznościowych czy wydarzeń sportowych. Dysponujemy bogatym zapleczem sprzętowym. Realizujemy również kompleksowe usługi fotografii z lotu ptaka. Zarówno na potrzeby ofert komercyjnych jak i dla potrzeb dokumentacji terenowej, szacowania szkód czy inspekcji technicznych na wysokości. Zdjęcia z powietrza jak i użycie drona, znacząco ułatwia wykonywanie tych zadań oraz wielokrotnie skraca wymagany czas pracy.