Rok 2019

Poniżej prezentujemy pierwsze informacje i potwierdzone terminy wydarzeń, które są związane z naszymi tegorocznymi wyjazdami oraz innymi aktywnościami (manewry, projekty filmowe), w których planujemy wziąć udział i w które będziemy starali się zaangażować. Plan na II połowę roku oraz uzupełnienie kalendarza o dodatkowe wydarzenia, będziemy zamieszczali po uzgodnieniu szczegółów udziału z organizatorami.
W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod adresem poczty elektronicznej: sztab@abteilung7.org

08-10.02.2019 – Projekt „Przełamanie Pommernstellung” („Wał Pomorski 1945”) – Wydarzenie, które już od sześciu lat organizuje Stowarzyszenie Historyczne „Erika”, ma przypomnieć o działaniach jakie toczyły w obrębie tzw. Wału Pomorskiego jednostki 1 Armii Wojska Polskiego. To bardzo rozbudowane przedsięwzięcie, na które składa się blok wykładów i prezentacji oraz w swojej drugiej części blok rekonstrukcyjny (trwający blisko trzy dni) jest realizowane na pamiętającym historyczne działania, szlaku walk. Przemarsze (dzienne i nocne), zadania taktyczne, ciągła presja „nieprzyjaciela” oraz obcowanie z miejscami potyczek i starć – to najważniejsze składowe corocznej edycji „Przełamania Pommernstellung”. W tym roku z naszym udziałem :-).
Relacja z tego wydarzenia znajduje się w linku: PRZEŁAMANIE POMMERNSTELLUNG – BITWA O WAŁ POMORSKI

01-03.03.2019 – Przyczółek Dąbie 1945 – (okolice Władysławowa), projekt historyczny, którego tematyka była osadzona w realiach przełomu lutego/marca 1945 roku. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia było – obok ćwiczeń z zakresu taktyki i orientacji terenowej – przetrwania w lesie przez dwie noce w oparciu o posiadane epokowe umundurowanie i wyposażenie. Relacja z tego wyjazdu znajduje się w linku: PRZYCZÓŁEK DĄBIE 1945

22-24.03.2019 – Walne Zebranie członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7 (okolice Łodzi). Tegoroczne Walne, poza omówieniem szeregu spraw bieżących, było związane z podsumowaniem dotychczasowej działalności oraz wyborami nowych władz stowarzyszenia. Krótka relacja z zebrania znajduje się w linku: WALNE ZEBRANIE CZŁONKÓW SRH AA7

25.05.2019 – XV edycja „Bitwy Wyrskiej – Bój o Gostyń” (Wyry w województwie śląskim), która od swojej pierwszej edycji (oficjalnie w roku 2005, a nieoficjalnie przy schronie bojowym w roku 2004 w Dobieszowicach) nawiązuje do walk prowadzonych w okresie Kampanii Polskiej 1939 roku. Wydarzenie to ma przypomnieć o nieco zapomnianym przez historię, a wygranym przez polskie jednostki starciu z oddziałami niemieckimi, które toczyło się w dniach 1-3 września 1939 r. w obrębie miejscowości Wyry i Gostyń na Śląsku.

03-08.06.2019 – „Wędrujący Kocioł 3” – kolejna odsłona historycznej wyprawy, której celem jest poznanie pól bitew, muzeów oraz szeregu innych historycznych miejsc, które są związane z walkami prowadzonymi podczas II Wojny Światowej. W tym roku, z racji okrągłej 75 rocznicy D-Day, ponownie wracamy do Normandii, by wziąć udział w kilku rocznicowych uroczystościach (i przygotowanych specjalnych pokazach) oraz odwiedzić te miejsca, które z racji intensywnego harmonogramu w roku 2017 nie zmieściły się w naszym programie (podczas pierwszego takiego wyjazdu).

21-23.06.2019 – VIII edycja „Łabiszyńskich Spotkań z Historią”, które w tym roku będą poświęcone walkom prowadzonym w Normandii, ze szczególnym uwypukleniem roli polskiej 1. Dywizji Pancernej w okresie od jej wylądowania do „zamknięcie worka” pod Falaise. W planie są cztery duże inscenizacje (w tym jedna po zmierzchu) oraz nocne zadania taktyczne, którego adresatem są uczestniczące w wydarzeniu zaproszone SRH/GRH. Obok części rekonstrukcyjnej i sprzętowej (będzie kilka nie widzianych jeszcze w Łabiszynie pojazdów) ponownie w imprezę włączy się łabiszyńska społeczność oraz liczne organizacja działające na terenie gminy.

Plan działań na II połowę roku oraz terminy zaplanowanych przez stowarzyszenie manewrów, przedstawimy już niebawem.


Rok 2018Listwa_BB2018

Poniżej prezentujemy pierwsze tegoroczne (potwierdzone) terminy, które są związane z naszymi wyjazdami oraz innymi planowanymi aktywnościami. Wydarzeń, w których będziemy brali udział będzie więcej. W chwili ich doprecyzowania, uzupełnimy poniższy kalendarz. W razie dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pod adresem: sztab@abteilung7.org

06-07.04.2018 – Manewry „Wunderwaffe” – Wydarzenie zorganizowane przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Jack of Diamonds”. Formuła całości polegała na modelu gry taktycznej, z elementami scenografii, ograniczonym użyciu środków rekonstrukcyjnego pola bitwy oraz współpracy pododdziałów.
Relacja z tego wydarzenia znajduje się w linku: SRH AA7 na MANEWRACH „WUNDERWAFFE”

12-17.04.2018 – Operacja „Wędrujący Kocioł 2” –  druga odsłona wyprawy historycznej, która tym razem będzie prowadziła szlakami walk prowadzonych w Belgii (podczas ardeńskiej ofensywy z maja 1940 oraz grudnia 1944 roku) i Holandii (z września 1944 roku). Jej uzupełnieniem będzie wizyta w Niemczech, gdzie w planach są dwa morskie i jedno pancerne muzea.
Relacja z drugiej odsłony „Wędrującego Kotła” znajduje się w linku: OPERACJA „WĘDRUJĄCY KOCIOŁ 2” (2018)

31.05-03.06.2018 – Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Tytuł VII edycji brzmi: „Wrześniowe drogi”; planowane są cztery duże inscenizacje, z których trzy będą dotyczyły działań prowadzonych podczas Kampanii Polskiej 1939 roku. Czwarta, przewidziana na piątek w godzinach nocnych, będzie osadzona w realiach walk prowadzonych podczas tzw. „Rajdu na St. Nazaire” z końca marca 1942 roku. Tradycyjnie już, uzupełnieniem pokazów dla publiczności będzie tzw. nocne zadanie taktyczne przygotowane dla rekonstruktorów oraz zmodyfikowane (w porównaniu do lat minionych), tzw. mini pokazy. Poza tym oczywiście mnóstwo innych atrakcji, których osią są losy żołnierzy i ludności cywilnej w pierwszych tygodniach II Wojny Światowej.
Podsumowanie tego wydarzenia, a także galerie zdjęć i filmowy trailer, znajdują się w linku: VII ODSŁONA ŁABISZYŃSKICH SPOTKAŃ Z HISTORIĄ.

16-17.06.2018 – „Militariada” czyli Spacerem przez historię – pierwsza odsłona projektu, którego celem jest poznania szlaków historycznych Kaszub Północnych. SRH AA7 weźmie udział w wystawie przygotowanej przez Muzeum Techniki Militarnej i Historii Pomorza.

07-09.09.2018 – IV odsłona „Bitwy o Wielką Wieś”, która w tym roku będzie się składała z trzech inscenizacji. Pierwsza nich będzie miała miejsce w piątek („Bitwa o Wielką Wieś 1939”), druga w sobotę na plaży (w założeniu ma prezentować lądowanie na tzw. brytyjskich plażach podczas D-Day) oraz w niedzielę jako podsumowanie trzech dni wydarzenia, inscenizacja z udziałem oddziałów amerykańskich oraz brytyjskich (pod roboczym tytułem „Normandia 1944”). Organizatorzy zapowiadają sporą ilość historycznego sprzętu, duże nasycenie środkami pola bitwy, a do tego liczne wystawy i prezentacje.
Podsumowanie tego wydarzenia znajduje się w linku: DRUGI FRONT – PODSUMOWANIE

15-16.09.2018 – VIII odsłona „Bitwy pod Łomiankami” (Łomianki) – obok „Bitwy pod Mławą” największa w Polsce  inscenizacja prezentująca działania z okresu Kampanii Polskiej 1939 roku. Ilustruje walki, jakie toczyły jednostki rozbitych Armii Poznań i Pomorze, chcących przebić się do Warszawy pod stoczonych ciężkich walkach w czasie „Bitwy nad Bzurą”. Podsumowanie wizyty w Łomiankach znajduje się w linku: BITWA POD ŁOMIANKAMI 1939/2018

02.10.2018 – „Tajna Historia XX Wieku” – udział w zdjęciach do odcinka poświęconego historii broni pancernej i broni przeciwpancernej. Autorem programu jest znany wszystkim miłośnikom historii (ale nie tylko im) autor książek i programów telewizyjnych o tematyce historycznej – Bogusław Wołoszański.
Krótka relacja z wizyty na planie znajduje się w linku: SRH AA7 NA PLANIE „TAJNEJ HISTORII XX WIEKU”

30.11-02.12.2018 – Jesienne manewry w Leśnej Hucie (obok Czarnej Wody, woj. pomorskie). Na przełomie listopada i grudnia, SRH AA7 miało okazję wziąć w organizowanych przez SRH „Die Freiwilligen” ćwiczeniach taktycznych, które dotyczyły taktyki drużyny i plutonu.
Relacja z tego wydarzenia w linku: JESIENNE MANEWRY W LEŚNEJ HUCIE


Rok 2017

20-22.01.2017 – „Ardeny 1945”; Leśna Huta (nieopodal Czarnej Wody w województwie pomorskim). Ćwiczenia, na które otrzymaliśmy zaproszenie od GRH 2nd Armored Division „Hell on Wheels”, były historycznie osadzone w realiach styczniowych walk (1945 roku) w Ardenach.
Relacja z tego wyjazdu znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5357

04.03.2017 – Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7 (okolice Łodzi); podsumowanie roku i minionej (dwuletniej) kadencji władz stowarzyszenia, wybory nowych władz, omówienie planów na rok 2017 oraz wstępnych założeń na rok 2018.

07-11.04.2017 – Wyjazd do Normandii; pierwsza część obchodów związanych z 15-leciem stowarzyszenia, których jednym z punktów jest wyprawa do rejonów walk prowadzonych w dniu „D”. Drugim akcentem będzie spotkanie krajowe, które wstępnie jest zaplanowane na jesień br.
Podsumowanie wyjazdu znajduje się w linku: Operacja „Wędrujący Kocioł” (Normandia 1944-2017)

03-04.06.2017 – Bitwa o Fordon III edycja „Maczuga”; dwie duże inscenizacje (odpowiednio sobota i niedziela w bydgoskiej dzielnicy Fordon). Tematycznie, całość będzie osadzona w realiach walk prowadzonych w Normandii przez polską 1. Dywizję Pancerną oraz działań tej jednostki pod Gandawą, we wrześniu 1944 roku.
Zapowiedź filmowa wydarzenia: III edycja Bitwy o Fordon

15-18.06.2017 – Łabiszyńskie Spotkania z Historią. Tytuł VI edycji brzmi: „Gen. Maczek”; planowane są trzy duże inscenizacje, z których dwie będą dotyczyły działań prowadzonych przez 1. Dywizję Pancerną na ternie Holandii, jedna inscenizacja będzie osadzona w realiach walk prowadzonych przez amerykański XIX Korpus na podejściach do miasta St. Lô. Uzupełnieniem pokazów dla publiczności będzie tzw. nocne zadanie taktyczne przygotowane dla rekonstruktorów oraz zmodyfikowane w porównaniu do lat minionych, tzw. mini pokazy. Poza tym oczywiście mnóstwo innych atrakcji, których osią są losy żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.
Relacja z tego wydarzenia znajduje się w linku: VI odsłona Łabiszyńskich Spotkań z Historią

26.08.2017 – X (jubileuszowa) edycja „Bitwy pod Mławą 1939”. Aktualnie największa w kraju inscenizacja bitwy osadzonej w realiach Kampanii Polskiej 1939 roku. Tzw. „taktyczne pole bitwy”, spory park maszynowy, widowiskowa pirotechnika i przeszło 200 rekonstruktorów – to od lat atuty tego wydarzenia. Kolejnym z nich jest autentyczne pole bitwy ze specjalnie przygotowanymi ziemnymi umocnieniami, a do tego stworzone przez organizatorów historyczne otocznie, pełne mnóstwa atrakcji dla widzów.
Zapraszamy do wizyty w Mławie, a jako ilustrację, zamieszczamy film z jednej z wcześniejszych edycji: Bitwa pod Mławą 1939

08-10.09.2017 – III odsłona „Bitwy o Wielką Wieś”, która w tym roku będzie się składała z trzech inscenizacji. Pierwsza nich będzie miała miejsce w piątek („Bitwa o Wielką Wieś 1939”), druga w sobotę na plaży („Kępa Oksywska 1945”) oraz w niedzielę jako podsumowanie trzech dni wydarzenia, inscenizacja pt. „Pomorze 1945”. Organizatorzy zapowiadają sporą ilość historycznego sprzętu, duże nasycenie środkami pola bitwy, a do tego liczne wystawy i prezentacje sprzętu.
Relacja z tego wyjazdu znajduje się w linku: III edycja „Bitwy o Wielką Wieś”
Jak wyglądała tegoroczna „Bitwa o Wielką Wieś”, można zobaczyć w linku: Bitwa o Wielką Wieś 2017

23-24.09.2017 – VII odsłona „Bitwy pod Łomiankami” (Łomianki) – obok „Bitwy pod Mławą” największa w Polsce  inscenizacja osadzona w realiach Kampanii Polskiej 1939 roku. Ilustruje walki, jakie toczyły jednostki rozbitych Armii Poznań i Pomorze, chcących przebić się do Warszawy pod stoczonych ciężkich walkach w czasie „Bitwy nad Bzurą”. „Bitwa pod Łomiankami” w obiektywie kamery: Bitwa pod Łomiankami 1939/2017

08.10.2017 – „Bitwa pod Lenino 1943″ (Duńkowiczki pod Przemyślem) – Inscenizacja przygotowana przez Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „X D.O.K.” prezentująca fragment z walk, jakie toczyła pod Lenino 1. Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki.
Relacja z tego wyjazdu znajduje się w linku: Bitwa pod Lenino 1943/2017

24-26.11.2017 – Jubileusz 15-lecia istnienia Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej AA7. Dzięki uprzejmości właścicieli Pałacu Kłanino (tj. Mateusza i Dagmary) mogliśmy nasze obchody zorganizować w tym wyjątkowym i bardzo klimatycznym miejscu. Pragniemy dodać, iż SRH AA7 zostało zawiązane dokładnie 12.10.2002 podczas spotkania w Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Wówczas to, w ramach powstającego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej „Polski Wrzesień” została zawiązana Grupa Rekonstrukcji Historycznej „7 Oddziału Rozpoznawczego 4. Dywizji Pancernej”.
Więcej na temat obchodów 15 lecia SRH AA7 znajduje się w linku: 15 lat SRH AA7

08-10.12.2017 – Projekt „Ardeny 1945”. Wspólnie z kilkoma zaprzyjaźnionymi SRH/GRH, postanowiliśmy zorganizować spotkanie o charakterze manewrowo-taktycznym, w czasie którego przeprowadzimy cykl szkoleń taktycznych (dziennych i nocnych). W czasie ćwiczeń i gry taktycznej w użyciu będą pojazdy gąsienicowe i kołowe, do tego pirotechnika i broń salutacyjną. Relację filmową i zdjęciową zamieścimy niedługo po tym wydarzeniu.
Relacja z tego wydarzenia znajduje się w linku: Projekt „Ardeny 1944/45”


Rok 2016BB_0

18-20.03.2016 – Operacja „Wiosenne Przebudzenie” (Operation Frühlingserwachen); Belgia (nieopodal Namur).
Relacja z tego wyjazdu znajduje się w załączonym linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=4880

16-17.04.2016 – Operacja „Burza 1944”; Olsztynek (województwo warmińsko-mazurskie, w pobliżu Olsztyna). Zapowiedź tego wydarzenia ze strony Muzeum II Wojny Światowej z Gdańska można znaleźć w linku: Inscenizacja historyczna „Akcja Burza” w Olsztynku.
Relacja z tego wyjazdu znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5051
W roku 2015 również braliśmy udział w tym przedsięwzięciu: http://abteilung7.org/aa7/?p=4654

26-29.05.2016 – V edycja „Łabiszyńskich Spotkań z Historią”; Łabiszyn (województwo kujawsko-pomorskie, 25 km. na południe od Bydgoszczy).
Zapowiedź filmową tego wydarzenia można znaleźć w linku: https://www.youtube.com/watch?v=iHsAx_cPaZo
Informacje dotyczące tegorocznych „Spotkań” można znaleźć w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=4920
Relacja z V edycji wydarzenia znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5174

11-12.06.2016 – II edycja Bitwy o Fordon, tym razem pod hasłem „Market Garden 1944”; Bydgoszcz/Fordon (województwo kujawsko-pomorskie).
Zapowiedź filmową tego wydarzenia można znaleźć w linku: https://www.youtube.com/watch?v=ZB7hX1tttWs
Informacje dotyczące tegorocznej odsłony tego wydarzenia można znaleźć w linkach:
http://www.stary-fordon.pl/ oraz http://abteilung7.org/aa7/?p=5154
Relacja z II edycji tego wydarzenia znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5195

18-21.08.2016 – II edycja „Bitwy o Wielką Wieś”, tym razem rozbudowana na epizod z frontu zachodniego. Na całość będą się składały trzy inscenizacje: Wrzesień 1939 (piątek 19.08.2016), Falaise 1944 (sobota 20.08.2016), Front Wschodni 1945 (niedziela 21.08.2016).
Całość będzie się odbywała we Władysławowie (województwo pomorskie).
Zapowiedź tego wydarzenia: http://abteilung7.org/aa7/?p=5207

27.08.2016 – VIII edycja „Bitwy pod Mławą 1939”, największej inscenizacji walk z września 1939 roku w Polsce.
Filmowa relacja z tegorocznej edycji, znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5258

17-18.09.2016 – „Obronić miasto” (Sochaczew) i VI odsłona „Bitwy pod Łomiankami” (Łomianki), dwie inscenizacje (odbywające się odpowiednio w sobotę i niedzielę) osadzone w realiach Kampanii Polskiej 1939 roku. Inscenizacja sobotnie odbywa się w Sochaczewie, niedzielna zaś w Łomiankach.
Zapowiedź filmowa tych wydarzeń: https://www.youtube.com/watch?v=NhE3PsQP-VY
Informacja o bitwie sobotniej: http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,rekonstrukcja-obroni,18651
Informacja o bitwie niedzielnej: http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,vi-rekonstrukcja-bit,18752
Podsumowanie obu tych inscenizacji znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5258

10-13.11.2016 – „Projekt Kurlandia 1944/45”, w ramach którego będą miały miejsce Jesienne Manewry SRH AA7.
Relacja z projektu znajduje się w linku: http://abteilung7.org/aa7/?p=5305


Jednym z głównych celów SRH AA7 od momentu założenia w 2002 roku, jest udział w inscenizacjach rekonstruujących wydarzenia z okresu II wojny światowej. Przez blisko piętnaście lat działalności, wzięliśmy udział w szeregu rekonstrukcji bitew i inscenizacji walk, z których do najważniejszych możemy zaliczyć (układając tematycznie):

ŁABISZYŃSKIE SPOTKANIA Z HISTORIĄ: 2011 (jako pojedyncza inscenizacja pt. „Wyzwolenie 1945”), 2012 („Budziszyn 1945”), 2013 („Normandia 1944”), 2014 („Market-Garden 1944”), 2015 („Kierunek Berlin 1945”), 2016 („Generał Anders”), 2017 („Generał Maczek”), 2018 („Wrześniowe Drogi).

KAMPANIA POLSKA 1939:
Bitwa nad Bzurą 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010 (impreza w roku 2010, została zorganizowana w formie pikniku historycznego).
Z tą inscenizacją jesteśmy związani szczególnie. Brochowska impreza zawsze była dla naszego stowarzyszenia istotna, stanowiąc jednocześnie jeden z najważniejszych punktów naszego rekonstrukcyjnego kalendarza.
Bitwa o Mławę 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017.
Bitwa o Łowicz 2007, 2008, 2009.
Bitwa Wyrska 2004 (wówczas jeszcze szturm na schron w Dobieszowicach), 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010.
Kosakowo 2007.
Warszawa (Grochów) 2009.
Bukowiec 2008, 2009, 2010.
Kęsowo 2007, 2008, 2009.
Annowo 2009.
Wieluń 2011.
Olsztynek 2013, 2014 (Pomorze 1939).
Ostrołęka 2009.
Tomaszów Mazowiecki 2003 (Zlot Klubu Sensacji XX Wieku) 2009, 2010.
Skarżysko-Kamienna 2009.
Przemyśl 2008.
Sochaczew 2008, 2009, 2011, 2012, 2013 (walki o Sochaczew), 2016.
Lubrza 2010 (inscenizacja Bitwy pod Mokrą).
Forty Czerniakowskie 2005, 2006, 2007 (Kampania Polska 1939).
Poznań 2005 „Malta – święto 7 PSK” (walki o Brochów 1939).
Dni Ułana (Poznań) 2005, 2006, 2007.
Szczytno k/Włocławka 2007.
Warszawa (Pola Mokotowskie) 2007.
Kraków 2008, 2009 (Piknik Lotniczy).
Tum 2006 (natarcie na skrzydło niemieckiej 30 Dywizji Piechoty).
Wielka Rewia Kawalerii (Miłosna) 2005, 2006, 2007.
Krojanty 2003, 2005.
Strefa Militarna 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.
Mszczonów 2010.
Warszawa (Piknik na Fortach Czerniakowskich): 2005, 2006, 2007.
Władysławowo 2016, 2017, 2018.
Łomianki 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017, 2018.
Bitwa o Fordon 2015.

FRONT WSCHODNI 1941-45:
Kętrzyn 2002, 2003 (Dni Żywej Historii).
Przemyśl 2007 (Operacja „Barbarossa”), 2017 („Bitwa pod Lenino).
Przemyśl 2009 (Końcowe walki o Stalingrad).
Olsztynek 2014, 2015, 2016 (Akcja „Burza”).
Wał Pomorski 2019.
Przyczółek Dąbie 2019.
Władysławowo 2016, 2017.
Bydgoszcz 2013 (Walki o Bydgoszcz).
Wałcz 2010 (Przełamanie Wału Pomorskiego), 2011, 2012, 2015.
Skarżysko-Kamienna 2010 (Forsowanie Odry, kwiecień 1945 roku).
Kołobrzeg 2010 (Walki o zajecie miasta przez oddziały Wojska Polskiego).
Modlin 2005, 2006, 2007, 2008 (walki o zajęcie Berlina kwietniu i maju 1945 roku).
Cytadela warszawska 2009 (walki o Berlin 1945).
Powstanie Warszawskie 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009.
Szymbark 2010 (walki z oddziałami partyzanckimi).
Warszawa 2009 (Forsowanie Wisły przez oddziały Wojska Polskiego).
Bitwa o Fordon 2015.
Cigacice 2005.
Chełmno 2005 (Bitwa o Chełmno).
Strefa Militarna 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015.

FRONT ZACHODNI 1940-45:
Parada Historii D-Day Hell 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016 (Walki w Normandii w latem 1944 roku), 2017.
Recogne/Cobru/Bastogne 2012, 2014 (Bitwa o Ardeny).
Namur/Fort St. Heribert 2016 (Belgia 1940/1944).
Leśna 2010 (Walki w Ardenach 1944).
Bydgoszcz 2011 (Bitwa pod Falaise).
Leśna Huta 2012, 2017, 2018.
Bitwa o Fordon 2016 (Market Garden 1944), 2017 („1 Dywizja Pancerna”).
Gdańsk 2013 (Bitwa o Ardeny).
Władysławowo 2016 (Bitwa pod Falaise), 2018 (Drugi Front).
Kłanino 2017 (Projekt „Ardeny 1944/45”)
Kraków 2008, 2009 (Pilnik Lotniczy).
Kolbudy 2015 (Operacja „Nordwind”).
Forty Czerniakowskie 2005, 2006, 2007 (Normandia 1944, Arnhem 1944).
Zamek Czocha 2005 (Ardeny 1944).
Manewry „Wunderwaffe” (Boboliczki) 2018.
Poznań 2005 „Warta-Ren” (Operacja Market – Garden 1944).
Strefa Militarna 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 (Walki pod Arnhem, Normandia 1944).

WYSTAWY:
Piknik na Polach Mokotowskich 2006, 2007.
Moto Weteran Bazar 2004, 2005, 2006, 2007.
Glinnik 2004 (Zlot Grup Rekonstrukcji Historycznej).
D-Day Hell Parada Historii 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017.
Strefa Militarna 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 (Największa impreza o charakterze zlotu środowisk rekonstrukcyjnych osadzonych w realiach II wojny światowej w kraju).
Zlot Pojazdów Militarnych w Darłowie 2004, 2005.
Zlot Pojazdów Militarnych w Bornym Sulinowie 2004, 2005.
Militariada (Kłanino) 2018

LI